Optimer Sağlık, 2005 yılında iki eczacı tarafından kurulmuştur. Eczacılık sektörünün önemli oyuncularından biri olma hedefiyle yola çıkan Optimer Sağlık, bu alanda dünyaca ünlü markaların Türkiye distribütörlüğünü alarak uluslararası boyutta güçlü firmalarla sektöre adım atmıştır.
Optimer Sağlık; eczacılık deontolojisinden gelen “Güven, Kalite ve Fayda Sunma” anlayışıyla, her biri kendi alanında lider olan markalarla tüketiciye hizmet vermektedir.

Kuruluşumuz ilk olarak seçkin İspanyol markası BABÉ Laboratorios’u Türk tüketicisiyle buluşturdu. Böylece Optimer Sağlık, BABÉ Laboratorios ile sektörünün en önemli oyuncuları arasında yerini aldı.
2009 yılında “Organik Makyaj” sektörüne adım atan Optimer Sağlık, Avustralya markası olan Nvey Eco ürünlerini Türkiye’ye getirdi. Dünyanın ilk organik makyaj markaları arasında yer alan markayı farklı kılan ise mükemmele yaklaşan ürün geliştirme anlayışıdır.

Optimer Sağlık'ın bünyesinde bulunan dünyaca ünlü markalar sadece BABÉ Laboratorios ve Nvey Eco ile sınırlı kalmıyor. Firmamız cilt analizi ve bakımında Bomtech, saç bakımında ise Fashion Natura Colore ile tüketicilerine yeni çözümler sunmaktadır.

Markaları ve “kaliteli, sağlıklı, ulaşılabilir güzellik” anlayışıyla Optimer Sağlık, her geçen gün gelişen eczacılık sektörünün en güvenilen firmaları arasında yer almaya devam etmektedir. Optimer Sağlık’ın eczacılık alanında ki bilinçlendirme ve fayda sağlama misyonu her geçen gün güçlenerek yoluna devam edecektir.