Babé ürünlerinin bazılarında kullanılan yulaf ne gibi faydalar sağlar?

Yulafın vitaminler ve mineraller açısından zengin bir yapısı vardır. Cilt üzerinde son derece kuvvetli bir yumuşatıcı ve nemlendirici etki gösterir. İçerdiği fosfor derinin sakinleşmesini ve rahatlamasını sağlar. Zarar görmüş derinin yenilenmesine yardım eder. Bu özellikleri ile de bebeklerinki gibi çok hassas ciltlerde ve yatağa bağımlı hastalarda tavsiye edilir.

 

Bazı Babé ürünlerinde kafein yer almaktadır. Bu maddenin etkisi nedir?

Kafeinin vazokonstrüktif etkisi vardır. Damarlarlardaki mikrosirkülasyonu arttırır. Derideki yağ dokusuna işleyebilme özelliğine sahiptir. Babé Anti-Selülit Kremi’nde uygulanan bölgedeki yağ dokusuna ulaşarak, artan kan dolaşımı ile yağların bölgeden uzaklaşmasına ve dağılmasına yardımcı olur. Babé Göz Çevresi Kırışık Önleyici Krem de kafein içermesi nedeniyle, göz çevresi derisinde canlanma sağlar. Morlukların azalmasına yardımcı olur. Yine mikrosirkülasyonu arttırması sayesinde canlanan yapıda, kırışıklık oluşumunu engeller.

 

Neden bazı ürünler parfüm içerir?

Genellikle, bazı kozmetik ürünlerin parfüm içermesinin sebebi kullanımda daha memnun edici bir sonuç sağlamaktır. Bunun gerçekleşmesi için ürünün bazı özelliklere sahip olması gerekir. Eğer bazı aktif maddelerin hoş olmayan kokuları varsa, ve eğer gerekliyse, minimum miktarda parfüm bu kokuyu kapatmak için parfüm kullanılır. İstenmeyen etkiyi azaltma, hoş koku ve diğer getirileri arasında en uygun ilişkiyi bulmak gerekir.

 

Aloe vera çok çabuk oksitlenen bir maddedir. Babé Aloe Jel’de bu durum nasıl engellenmektedir?

Babé Aloe Jel, ana madde olarak % 99.9 oranında adı botanik tür olarak Aloe Barbadensis’e tekabül eden,  Aloe Vera’dan elde edilen suyu içerir. Kozmetik amaçlarla piyasada bulunan Aloe Vera türevleri, az miktarda Aloin içerir. Aloin maddesi Aloe Vera’nın oksitlenmesinden sorumludur.  Ama, dogru bir özütleme (ayırma) işlemi ile, sadece yaprağın iç kısmı yani Aloin içermeyen kısmı kullanılır. Aloe Vera’nın kozmetikte (ve bizim ürünlerimizde) kullanımı bitkinin Aloin içeriğine dayanmıyor. Aloin, Aloe Barbadensis yaprağı içinde bulunan doğal bir bileşendir. Özellikle yaprağın dış kısımlarında yerleşmiştir. Bu molekül, hava ile temas ettiğinde kolayca oksitlenir ve koyu sarı bir renk alır. Bu molekül, bağırsak üzerinde okside edici etkisi olduğundan, laksatif amaçlarla ağız yoluyla alındığında, bitkinin ana etkili maddesi olur.

 

Babe Yeniden Yapılandırıcı Krem hiyaluronik asit mikrokapsülleri içeriyor. Bu mikrokapsüllerin görevi nedir? Emilimi nasıl etkiler?

Mikrokapsüller hiyaluronik asidin ciltte daha kolay ve daha efektif etki göstermesini sağlar. Mikrokapsüllerin yapısı deriyi koruyan hidrolipid film tabakası ile benzer yapıdadır. Kendi başlarına yeterli etkiyi gösteremeyen maddelerin daha aktif olmasından sorumludur. Taşıdıkları aktif maddelerin emilimini arttırır.

 

Hamilelerde ve çocuklarda, sadece fiziksel koruma içeren güneş koruma ürünleri kullanmak mümkün mü? Eğer ürün hem fiziksel hem de kimyasal filtreler içeriyorsa, hamileyi ve çocuğu nasıl etkiler?

Bir süre, aşırı hassas, çocuk ve hamile cildinde sadece fiziksel filtre kullanmanın daha güvenli olduğuna inanılmıştı. Bu düşünce, kimyasal kökenli filtrelerin alerji riski taşıdığı inanışı ile desteklenmişti.